Drošāka Interneta centrs Latvijā sadarbībā ar Ziemeļvalstu biroju Latvijā organizē semināru “Mediju izglītība skolēna rīcībspējas veidošanai” Latvijas Universitātes LU) Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātē (Jūrmalas gatve 76, Rīga) 5. oktobrī visas dienas garumā ar vieslektoru Kadri Ugur (Igaunija) un Leo Pekkala (Somija) piedalīšanos. Semināram aicina pieteikties studentus - topošos skolotājus, strādājošos pedagogus un LU docētājus.

Mediju izglītība ir ceļš, kas ejams, lai pilnveidotu mediju pratību un nodrošinātu rīcībspēju mūsdienu sabiedrībā. Mediju izglītība ietver gan informācijas pratību (iegūt, analizēt, strukturēt, izvērtēt informāciju, ko saņemam dažādos kanālos, radīt savu saturu, dalīties ar to), gan digitālo pratību (prast lietot digitālās tehnoloģijas, apzināties kādas un kā tieši tehnoloģijas balsta mūs mērķu sasniegšanā, problēmu risināšanā), gan  spēju reproducēt un veidot jaunas  zināšanas un pašvadīti mācīties, gan apzināties kā mediji veido mūsu izpratni par apkārt notiekošo. Mediju pratība ir kompleksa un attīstās tikai mērķtiecīgi vadītā izglītības procesā. Seminārā būs iespēja iepazīt Ziemeļvalstu pieredzi mediju izglītībā, izprast situāciju Latvijā, kā arī piedalīties praktiskās radošās darbnīcās. Semināra norises laiks: 5.10.2017.
Semināra norises vieta:  Latvijas Universitāte, Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultāte, Jūrmalas gatve 76  
Plkst.
Aktivitāte
Telpa
9.30 Reģistrācija, rīta kafija"Baseins"
10.00Atklāšana. Ieskats Latvijas mediju izglītībāG-18.audit.


10.20–11.20Kadri Ugur (Igaunijas mediju izglītības eksperte), Media literacy education in school: what can teacher do?
11.20–12.30 Leo Pekkala (Somijas Nacionālā Audiovizuālā institūta vadītāja vietnieks,  Mediju izglītības un Audiovizuālo mediju nodaļas vadītājs), Shifts in Media Literacy Education Paradigms - Case Finland
12.30–13.00Kafijas pauze

Radošo darbnīcu karuselis no plkst. 13.00 (katra darbnīca 50 min. un pauze 10 min.)

A-410., A-419. un A-315. telpā
13.00–13.50Nr.1.  School as information environment. Darbnīcu vada Kadri Ugur
Nr.2. Mediju izglītība kā mērķis un process. Darbnīcu vada Liene Valdmane (Drošāka interneta centra izglītības darba vadītāja, VISC vecākā eksperte)
Nr.3. Zināšanas par zinātni: konstruēšana un dekonstruēšana. Darbnīcu vada Solvita Denisa Liepniece (Dr.sc.comm., Vidzemes Augstskola)



14:00–14.50
15:00 – 15:50
16.00Noslēgums, apliecību izsniegšana"Baseins"
Semināra ilgums - 8 akadēmiskās stundas. Noslēgumā dalībnieki saņem apliecību. Vieslektoru Kadri Ugur, Leo Pekkala uzstāšanās notiks angļu valodā.

PIETEIKŠANĀS SEMINĀRAM 

Dalīties